Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Kategóriák / Termékek

A legjobb méhészeti eszközök kezdőknek online!

A legjobb méhészeti eszközök kezdőknek online!

A háziméhek, vagy mézelő méhek (Apis mellifera) rettentően érdekes és értékes rovarok, amelyek szorgos munkája köré egy teljes iparág épült fel. Az emberiség ősidők óta foglalkozik méhészkedéssel, már legalább 9000 éves hagyománya van. De milyen méhészeti eszközök szükségesek ezen a területen, amelyek egy méhész eszközök webáruház kínálatában is megtalálhatóak?

Méhészeti eszközök kezdőknek

Első körben érdemes megismerkedni a méhészek által használt legfontosabb szerszámokkal és eszközökkel. 

A füstölő a méhészek egyik legfontosabb eszköze, amire minden kezdőnek és profinak egyaránt szüksége van, a füstölő lényegében átmenetileg elkábítja a méheket, amelyek így kevésbé mocorognak, repkednek körülötted, miközben te begyűjtöd tőlük a mézet.

Legyen bármilyen meleg is az idő, fontos a védelem, amit a vastag kesztyűk biztosítanak a méhek fullánkjai ellen. Erre a célra a bőrkesztyűk a legideálisabbak, de ha olcsóbban szeretnénk kijönni, akkor a gumi vagy latex alternatívák is megfelelőek. 

A méhészruha és a hozzá tartozó fejvédő többféle méretben megvásárolható, de a legjobb, az egésztestes ruha, amin alig vannak olyan pontok, ahol a méhek beférkőzhetnek alá. A méhek nem agresszív állatok, ellenben nagyon kíváncsiak, és egy egész kaptárnyi mézelő méh garantáltan tetőtől talpig felfedez majd, így fontos az egésztestes védelem. 

A méhészeti eszközök szerencsére pár darabban megállnak, azok is többnyire a kaptárok felnyitásához, karbantartásához kellenek, illetve fontosak a méhek óvatos tereléséhez is, Ezek készülhetnek fából, fémből, vagy erősebb műanyagokból, beszerezhetőek a méhész eszközök webáruház kínálatából. 

A méhek mindig oda gyűlnek majd össze, ahol szeretnél hozzáférni kaptárhoz. Ez problémát jelenthet szüreteléskor, valahogy félre kell, tessékelni őket óvatosan, nehogy kárt tégy bennük. A méhkefék kifejezetten erre a célra készültek: rendkívül puha, rugalmas szálakkal rendelkeznek, amivel errébb terelhetjük őket.

Hogy kezdj neki?

Rengeteg könyv, szakirodalom szól a méhészkedésről. Fontos minél többet tanulni és olvasni róluk, hogy mire megérkeznek, mindent tudjunk róluk! Első lépésként értsük meg, hogyan működik egyáltalán egy kaptár és mit csinálnak a méhek, utána legyenek a kellékek a méhész eszközök webáruház kínálatából berendelve.

A méhészkedésben jó pár tényező területspecifikus lehet. Akkor lehetünk igazán sikeres méhészek, ha a lokális szakértelemre is támaszkodunk jó, ezért is fontos felkeresni a helyben működő méhész-egyesületet és eljárni a rendezvényeikre, találkozóikra.

A természetben a méhek felépítik maguknak a kaptárt, egy odvas fában vagy hasonló védett helyen. De mesterséges kaptárt is biztosíthatunk nekik néhány méhészeti eszköz segítségével, amivel segítünk fenntartani a közösségüket és könnyebben betakaríthatod a mézet. 

A méhek körüli feladatok az évszakoktól függnek. Legjobb tavasszal belekezdeni, a kolóniának ugyanis így lesz ideje összerázódni, szaporodni, gyarapodni és mézet termelni, még mielőtt a tél beköszönt. A méhészeti eszközök terén is fontos a felkészültség, egyszerűen megrendelhetőek ezek egy méhész eszközök webáruház oldalán.