Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Kategóriák / Termékek

varroa atka története

Minden, amit támogatott méhészeti gyógyszerek témaköréről tudni érdemes!

2020. 12. 31. 09:41:39
Ha valaki méhekkel foglalkozik, akkor ennek a tevékenységnek kikerülhetetlen eleme a gyógyszerekkel való foglalkozás is. Ezáltal ugyanis a méhek legnagyobb ellenségei közé tartozó varroa atka és nozémia ellen már hatékonyan fel lehet lépni úgy, hogy közben a méhek egészségesek maradnak. Pontosan ezért nagyon fontos tisztában lenni azzal, hogy melyek az aktuálisan támogatott méhészeti gyógyszerek. Ebben a bejegyzésben minden fontos tudnivalót összegyűjtöttünk az OMME támogatott gyógyszerek témakörével kapcsolatban. 

Lítium - klorid használata varroa atka ellen!

2020. 11. 17. 14:35:22
Már korábban is írtunk arról, hogy a varroa atka a méhészek egyik legádázabb ellensége, amely ellen fontos tudatosan védekezni és időben bevetni a megfelelő méhatka elleni szereket. Az elmúlt több mint két és fél évtized alatt nagyon sokféle szerrel próbálkoztak a ellenük, azonban ezek egyrészt nem jártak átütő sikerrel, másrészt pedig egy idő után a kártevők rezisztensek lettek a hatóanyagokra. Vagyis nem volt  kérdés, hogy mindenképpen találni kell valamilyen megoldást erre a problémára, amely világszinten érinti a méhészeket. Most úgy tűnik, közel a megoldás, hiszen hatékony módszer lehet a lítium - klorid használata varroa atka ellen. Megmutatjuk, hogy működik mindez a gyakorlatban!

Mi az a varroa atka? Varroa atka története.

2020. 10. 23. 12:18:57

Mi az a varroa atka? Varroa atka története.

A varroa atka a méhészek egyik legádázabb ellensége, amely ellen fontos tudatosan védekezni és időben bevetni a megfelelő méhatka elleni szereket. Ezek az atkák csak ott képesek szaporodni, ahol a méhek kolóniáiban élnek, így a kaptáraknál nagyon lényeges az odafigyelés akkor is, ha látszólag minden rendben és atkamentesnek tűnik a kaptár. Azokban a kolóniákban, ahol elszaporodnak az atkák, valóban kétségbeejtő a helyzet, hiszen a méhek legyengülnek és szenvednek, így feladataikat sem képesek elvégezni.